Zdrowo & wygodnie, czyli obuwie lecznicze w dużych numerach

Biostopa, bo o tym sklepie mowa, to miejsce, gdzie sprzedawane jest obuwie na różne dolegliwości stóp. Sklep posiada w ofercie obuwie medyczne i zdrowotne różnych producentów o różnej tęgości. Dodatkowo ich niektóre modele wyposażone są w profilowane wkładki np. na płaskostopie, które można wymieniać na własne wkładki specjalistyczne/ortopedyczne.

Sklep jest niewielki, ale ma całkiem spory wybór. Oferuje on buty tak naprawdę na każdą porę roku. Sądzę, że pod względem długości wkładki, jak i ogólnego wyglądu, mogą one być spokojne noszone przez młode osoby z większą numeracją. Dodatkowo niektóre modele na żywo wypadły zdecydowanie lepiej niż, gdy oglądałam je przez stronę internetową, dlatego mimo wszystko polecam zapoznać się z ich ofertą.

Każdy model ma na stronie podaną dokładną długość wkładki. Maksymalna długość według ich głównej tabeli to 30,5cm, jednak najczęściej max jaki widywałam to 28-29cm.

Sklep ma bardzo miłą obsługę – spędziłyśmy tam z mamą godzinę, a pani cierpliwie donosiła z zaplecza wszystkie modele, o które poprosiłyśmy i służyłą poradą.

Obuwie dostępne jest w różnych tęgościach – od G (normalnej) do M (tęgość bardzo szeroka). Ceny są w przedziale ok. 300-500zł i poza typowymi modelami można tu też dostać wygodne domowe ciapcie.

Na model ze zdjęcia powyżej zdecydowała się moja mama, ale w bordowym kolorze. Łącznie wyszłyśmy z 2 parami niemieckiej marki Waldlaeuferschuhe – bardzo dobry producent zdrowotnego obuwia.

Muszę przyznać, że w tych bordowych stopa wygląda naprawdę szczupło – dodatkowo mają specjalistyczną wkładkę i są wykonane z miękkiej skory.

Druga para także mojej mamy:

Jak widać oba modele mają grube podbicia, a ich podeszwy są naprawdę miękkie – dla nas obu to ważne, bo często miewamy obolałe poduszki. Ostatnio mama kupiła bardzo ładne buty w dużym rozmiarze, ale przez nieco wysoki obcas, cały ciężar przenosi się na przód obuwia, który ma bardzo cienkie podbicie i w butach nie idzie wytrzymać na dłuższą metę:(

Informacyjnie dodam, że tuż przy samej Biostopie jest sklep rehaibiltacyjny, gdzie można wykonać m.in. indywidualne wkładki ortopedyczne, kupić pończochy uciskowe, czy też osłonki na haluksy – oczywiście takich sklepów jest dużo, tu tylko o tym wspominam, bo może dla kogoś będzie to cenna informacja, jeśli się tam wybierze.

PS: Przypominam, że wszystko na bieżąco dodaje zawsze na swoim intagramie @ms.wysoka – zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *