Duże botki i kozaki w rozmiarze 43 oraz większym na jesień/zimę

Buty w rozmiarze 43 i większym to nadal temat spędzający sen z powiek wielu kobietom. Mam tu na myśli głównie modne fasony i przystępne ceny, a tak dokładnie… ich brak:) O ile z pierwszym jest już trochę lepiej, o tyle z tym drugim często sprowadza się to do polowania na przeróżne okazje i promocje. Niestety jako kobiety z większym rozmiarem obuwia stanowimy mniejszość, a to oznacza, że jesteśmy centralnie pomijane przez największe koncerny, bo taka produkcja im się po prostu nie opłaca. Tym samym, uniemożliwia nam to zaopatrzenie się w buty po cenach sieciówkowych, za jakie kupują je chociażby nasze koleżanki z numerem 39:) Zostają więc nieduże polskie marki i zagraniczne sklepy.

Mimo że co jakiś czas powiększam tutejszą wyszukiwarkę bazy sklepów o nowe marki, to czasem wciąż trudno o fajny, zgrabny model (a nie 7-milowy but, jeszcze bardziej podkreślający długość stopy). Czasem też po prostu brakuje czasu na przejrzenie tych wszystkich ofert.

Z pomocą przychodzi poniższa lista, w której w jednym miejscu zebrałam przykładowe modele obuwia przeróżnych sklepów. Rzecz jasna nie da się trafić we wszystkie gusta, dlatego potraktujcie to zestawienie jako moją subiektywną propozycję:)

1. Zapato

Zacznę od marki, na którą trafiłam jakiś czas temu. Jest to polska firma produkująca skórzane obuwie. Max numer jaki można tam dostać to 43, ale ich rozmiarówka pozytywnie mnie zaskoczyła, bo nr 42 odpowiada 28,0 cm, cytując producenta „wybierz ten rozmiar jeśli nosisz 42,5 małe 43”. Nr 43 odpowiada 28,5 cm, cytując producenta „wybierz ten rozmiar jeśli nosisz 43,5”.

Jest tu spory wybór niebanalnych wzorów na płaskim obcasie, co stanowić będzie raj dla kobiet, którym nie po drodze z wyższym obuwiem. Przy czym każdy z większych rozmiarów dostępny jest tylko pośród nieocieplanych modeli, przykłady poniżej.

PS: Przy zapisie na ich newsletter na pierwsze zakupy przysługuje rabat 5%.

2. Białe Buty

Buty do nr 45 i więcej. Każde zamówienie może zostać dowolnie spersonalizowane, dlatego radzę nie kierować się głównymi opisami typu „tęga stopa” albo wysokimi obcasami widocznymi na zdjęciu, bo w większości przypadków można to zmienić.

W zależności od modelu klient sam może wybrać:

  • czy obuwie ma być dodatkowo ocieplone,
  • czy model ma zostać wykonany na standardową bądź tęgą łydkę,
  • jaka ma być wysokość obcasa (niski ok. 1,5-3cm, średni ok. 4-6cm itp.) plus jego rodzaj,
  • kolor obuwia,
  • rozmiar (standardowo max to 45, ale można zamówić większy).

3. Andypola

Numeracja głównie do 45. Dokładne wymiary wkładek zależą od konkretnego modelu. Przykładowo nr 43 w jednym modelu może oznaczać wkładkę 27,5 cm a w drugim 28cm.

Jest to firma, której główny magazyn jest w Hiszpanii, stąd czas oczekiwania na przesyłkę to zwykle ok. 2 tyg.

4. Od Szewca

Obuwie do nr 45 (29,4cm). W zależności od dostępności modelu wysyłka następuje w przeciągu 24 godz. lub 8 dni.

5. Noevision

Buty do nr 43, gdzie długość wkładki zależy od konkretnego modelu. Przykładowo nr 43 może odpowiadać dł. 28 cm, jak i 28,5 cm.

Jest tu duży wybór naprawdę modnego obuwia, przy czym od nr 41 doliczana jest dodatkowa opłata za większy rozmiar, zwykle ok. 20zł. Warto jednak podkreslić, że sklep na swoim instagramowym koncie często organizuje różne akcje konkursowe bądź ogłasza kody rabatowe, znacznie obniżające ceny obuwia.

6. Victoria Shoes/ Chantal Marie/ Pegazimielski

Spory wybór modeli do nr 45 (ok. 30,3-30,8cm), możliwość personalizacji (kolor, obcas, obwód itp.). Przykładowo znajdziecie tu muszkietery sięgające za kolano – cholewki o dł. 75-85cm.

7. Elitabut

Modele do rozmiaru 43 (dł. wkładki 28cm).

8. Gassu

Obuwie do nr 45. Jeśli jest dostępne na magazynie, wysyłka nastepuje w przeciągu 24 godz. W przeciwnym razie obuwie wysyłane jest w przeciągu 10-14 dni roboczych.

9. Zalando

Platforma, której nie trzeba przedstawiać. Niektóre z poniższych modeli dostępne do rozmiaru 45.

10. Deichmann

Gdy już miałam tu dodawać obuwie, które sobie wcześniej przygotowałam, dostałam na maila wiadomość z informacją o nowych modelach w rozmiarach 43-44. Uwzględniłam je więc w poniższym zestawieniu. To jednak potwierdza, że warto być zapisanym na newsletter, tym bardziej, że niektóre modele dostępne są tylko online.

Pozostałe polecajki

CCC – obuwie w rozmiarach 42-43 jest oznaczone jako „big size” i na ich stronie można znaleźć pojedyncze modele w cenach 180-250zł pośród botków (kozaków w tej numeracji brak).

Royalfashion – tu podlinkowałam konkretne obuwie, gdzie nr 42 odpowiada wkładce o dł. 27,5cm w cenie 49,99zł!

Reserved – Tak, dobrze widzicie. Trafiłam tam na pojedynczy egzemplarz butów dostępny do nr 45. Ogólna tabela rozmiarów kończy się na nr 41 (26,5cm), ale biorąc pod uwagę, że każdy kolejny numer jest większy o 0,5 lub 1cm, można założyć, że nr 42 powinien odpowiadać długości min. 27cm, 43 – min. 27,5cm, 44- min. 28cm, 45- min. 28,5cm.

Rozmiary 44 i 45 dostępne są tylko online, zaś nr 43 jest dostępny w 3 lokalizacjach, w tym jedna to Łódź i aż chyba pokuszę się o zweryfikowanie ich długości w najbliższym czasie:)

Mango – To dla mnie kolejne zaskoczenie. Co prawda tutaj rozmiary kończą się na nr 42, gdzie również drogą dedukcji można oszacować, że odpowiada to dł. ok. 27,1/27,2 cm ale już sam fakt dostępności większych numerów robi raczej pozytywne wrażenie. Podrzucam ich parę modeli, bo może dla kogoś taki rozmiar będzie akurat.

Poza wymienionymi markami, warto zaglądać też czasem na Allegro, np. do użytkowników, którzy oferują nowe, nieużywane modele:

Obuwie-Jezioro

GALPIO2

Tygrysek_33

Wszystkie wymienione marki, jak i pozostałe, które nie zostały tu przytoczone znajdują się w wyszukiwarce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *