Łódź – sklep z dużymi butami, czyli moja lokalna „perełka”

Duże Buty – dokładnie tak nazywa się sklep, o którym mowa w tytule. Choć nie ujrzymy tam super modnych modeli (sklep wręcz skierowany ku starszej grupie wiekowej, co widać po zdjęciach), mam do niego wielki sentyment za to, jak wiele razy wybawiał mnie od ręki z opresji.

Zacznijmy od krótkiej anegdotki

Co ciekawe, do tej pory pamiętam, gdy szukałam tu obuwia na moją studniówkę (wtedy internetowy wybór wśród sklepów był jeszcze bardziej ubogi, a o niektórych markach po prostu nie wiedziałam), zmuszona byłam wziąć baleriny w nr 42, bo 43 ktoś wykupił wcześniej (pan często posiada tylko pojedyncze sztuki modeli). Jakie było moje zdziwienie, gdy tańcząc we wspólnym kółku na szkolnej imprezie dostrzegłam obcą dziewczynę w tych samych butach co ja!! Oczywiście to ona miała na sobie nr 43:) Dodam tylko, że Łódź nie jest moją rodzinną miejscowością, a impreza przebiegała jakieś 60km od tego miasta, więc uznaję to za naprawdę bardzo duży zbieg okoliczności (choć z drugiej strony patrząc na to, że to jedyny taki sklep w okolicy/województwie, może nie powinno mnie to aż tak dziwić).

A jeśli jesteśmy już przy numeracji, to tu raczej bez szaleństw, bo max jaki można dostać w sklepie to 42-43, rzadziej 44. W każdym razie, ja ze swoją długością wkładki 28cm zawsze do tej pory znajdywałam choć jeden model, który był dobry i akceptowalny wizualnie.

Opis asortymentu

Zdecydowanie największym plusem jest tu dla mnie fakt dostępności większego modelu od ręki, który mogę zmierzyć na żywo i od razu zadecydować o jego zakupie (kwestia fajnego wyglądu, to często już inna historia…).

Poniżej modele dostępne na sklepie (zdjęcia zrobione za zgodą właściciela):

Mimo takiego a nie innego asortymentu, w większości przypadków, gdy go odwiedzałam, udawało się z czymś wyjść – mniej lub bardziej ładnym. Poniżej widać buty, które uratowały mnie, gdy w ostatniej chwili szukałam czegoś na wesele koleżanki. Ostatecznie niestety bardzo mnie one obtarły, ale jak to z butami – bywa różnie, dużo zależy od modelu. Gdy przymierzałam je na sklepie wydawały się najwygodniejsze na świecie (co ostatecznie skłoniło mnie do kupna mimo wyglądu, który nie do końca do mnie przemawiał). Orientacyjnie podam, że buty kosztowały 280zł i w sklepie rzadko spotkamy się z czymś tańszym, ceny zwykle oscylują w przedziale 240-350zł.

Na koniec dodam, że sklep znajduje się pod poniższym adresem:

ul.Legionów 49, 91-069 Łódź.

Może dla kogoś z okolicy będzie to przydatna informacja:)

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *