Polski TkMaxx, czyli sklep o tym samym modelu biznesowym – poznajcie „HalfPrice”

Ten kto zna TkMaxx, ten wie, że znalezienie tam dobrej rzeczy, to zwykle czasochłonne, aczkolwiek warte wysiłku działania. Po przewertowaniu dziesiątek ubrań, często w końcu udaje się trafić na te jedną poszukiwaną perełkę – dobrą cenowo i rozmiarowo, co w naszym przypadku jest na wagę złota:)

HalfPrice to sieć sklepów, za którą stoi grupa CCC. Ideą marki jest sprzedawanie ubrań od różnych producentów po obniżonych cenach, a więc działanie zgodnie z takim samym modelem, który wypracowała amerykańska sieć domów towarowych TkMaxx. Właściciele zapewniają o zróżnicowanej ofercie – towary mają być uzupełniane kilka razy w tygodniu. Sam asortyment jest dość pokaźny – odzież, obuwie, zabawki, akcesoria, kosmetyki, a także dekoracje i dodatki do domu.

Lokalizacje

Mam za sobą wizytę w HalfPrice w Galerii Łódzkiej (sklep otworzono tu w czerwcu 2021), natomiast niedawno miało także otwarcie kolejnej lokalizacji w Łodzi w Porcie Łódź (koniec września 2021), która pod względem asortymentu ma być jeszcze bogatsza niż oddział w Galerii. Według prognoz do końca tego roku powstanie ok. 60 lokalizacji w całej Polsce. Dodatkowo firma rozpoczęła już także zagraniczną ekspansję.

Korzyści

Z racji, że HalfPrice jak i CCC wywodzą się z tej samej grupy biznesowej (Grupa CCC S.A.), korporacja umożliwia naprzemienne korzystanie z benefitów, jakie dają przywileje obydwu klubów (Halfprice i CCC) bez konieczności kolejnej rejestracji. Mając więc już kartę CCC można korzystać z ciekawej oferty – w każdy wtorek marka gwarantuje -7% rabatu na wszystko za okazaniem karty. Przyznam, że zciekawili mnie tym rozwiązaniem, choć jak można podejrzewać, jest to pewnie celowe działanie nakierowane na przekonanie do siebie grupy klientów, korzystających do tej pory z marki TkMaxx.

Z moich wrażeń „na gorąco” sądzę także, że jakość ubrań HalfPrice wydaje się lepsza od jej konkurencji. Wszystko jednak zweryfikuje czas – czy były to umyślne działania celem początkowego wyrobienia dobrej renomy, czy też może pozytywnie nas zaskoczą i wciąż będzie można dostać tam dobrą jakośc i korzystne rabaty (oby).

Ceny

Cenowo przedstawia się to różnie – z reguły można dorwać tu ubrania z zakresu 100-300zł, ale bywają oczywiście i takie po 600, jak i 1200zł (podobnie więc jak i w TkMaxx).

PS: Przypominam, że wszystko dodaję zawsze na bieżąco na moim instagramie, na który serdecznie zapraszam: @ms.wysoka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *