Konsultacja ze stylistką z perspektywy wysokiej dziewczyny – Czy warto?

Jako wysoka, często zdarzało mi się mieć problemy z dobraniem odpowiedniej garderoby. Koleżanki paradowały w modnych krojach z sieciówek, a ja spędzałam godziny na poszukiwaniach odpowiednich długości w przeróżnych sklepach. Ten kto miewał podobne problemy, wie najlepiej o czym mówię. Aktualnie z ubraniami jest na pewno lepiej niż jeszcze parę(naście) lat temu, chociażby za czasów naszych mam, czy naszych lat nastoletnich.

Mimo wszystko czasem wciąż trudno o niektóre elementy garderoby, dlatego ucieszyłam się, gdy odkryłam, że Manufaktura (łódzkie centrum handlowe) oferuje możliwość indywidualnych konsultacji z doradcą wizerunku. Taka sesja odbywa się w przeciągu 1 godziny i jest całkowicie darmowa.  Można się na nią umówić w każdy poniedziałek, a jedynym warunkiem są wspólne zakupy pośród sklepów Manufaktury.

UWAGA: To opcja dostępna nie tylko dla kobiet! Na konsultacje zapisują się także mężczyźni – zwracam uwagę, bo wiem, że też tu jesteście i czytacie – pozdrawiam Was serdecznie! 🙂

Spotkanie przeprowadza Katarzyna Lipińska, która jest ekspertem w swojej dziedzinie. To zarówno doradca wizerunku, jak i stylistka, pracująca przy pokazach mody oraz w branży filmowej (np. przy produkcji „Ida” czy „Komisarz Alex”).

Na ten moment mam za sobą 3 spotkania z Kasią i szczerze przyznaje, że z każdego jestem równie mocno zadowolona. Pierwszy raz poszłam z przysłowiowej ciekawości oraz pod kątem porad, co do stylizacji ubrań dla wysokich dziewczyn. Już wtedy bardzo spodobał mi się profesjonalizm oraz zaangażowanie Kasi, która naprawdę starała się dobierać rzeczy pod moje oczekiwania, jednocześnie przemycając swoje propozycje i aktualne trendy. Dodatkowo Kasia mierzy 178 cm, co sprawia, że sama najlepiej wie, z czym sie zmagamy.

Całe spotkanie można zawęzić do 3 głównych punktów:

  1. Ustalenie celu spotkania – rozmowa dotycząca tego, na czym chcemy się skupić, czego szukamy, w czym na co dzień czujemy się dobrze itp.
  2. Wspólne wybieranie ubrań spośród dowolnego sklepu na terenie Manufaktury.
  3. Przymiarki – tu muszę przyznać, że Kasia to prawdziwa łowczyni skarbów i w sytuacji, gdy choć jeden element garderoby na mnie nie pasował, szybko szła na sklep i znajdywała kolejny równie ładny! Czasem sprawdzała też, czy dana rzecz jest dostępna online i podrzucała link. Oczywiście w międzyczasie doradzała także jak nosić dane ubranie bądź jakimi elementami wykończyć stylizację.
Zdjęcie pochodzi z mojego instagrama @ms.wysoka

Gdybym miała więć odpowiedzieć na tytułowe pytanie, czy warto udać się na taką konsultację, moja odpowiedź brzmi bezsprzecznie tak:) Osoba, która zajmuje się modą i doradztwem potrafi spojrzeć na nas z zupełnie innej perspektywy i zasugerować kroje oraz kolory, których być może do tej pory się bałyśmy bądź uważałyśmy, że nam nie pasują. A ubranie to wbrew pozorom ważna sprawa – odpowiednie kolory poprawiają nastrój, a spasowane pod nas kroje dodają pewności siebie. Oczywiście przede wszystkim to my same musimy czuć się dobrze w danym ubiorze i na pewno nie warto ograniczać się frazesami „jestem wysoka, tego nie powinnam”! Nie da się też rzecz jasna dać uniwersalnych porad w kwestii ubioru dla wszystkich wysokich kobiet, bo mimo, że łączy nas podobny wzrost, to dzieli inna figura, aparycja, czy gust. Ale to co mogę polecić każdej z Was, to przekonanie, że wszystkie zasługujemy, by wyglądać pięknie i nosić się na swój wyjątkowy sposób! Amen:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *